• Podręczniki do religii na rok szkolny 2022/2023

• Podręczniki do przedmiotów z kształcenia ogólnego są bezpłatne. Uczniowie otrzymają je we wrześniu. Podręczniki do nauki religii rodzice powinni zakupić we własnym zakresie. Nie korzystamy z zeszytów ćwiczeń - prosimy ich nie kupować. W załączniku wykaz podręczników do nauki religii w klasach 1-8 oraz starszej grupie przedszkolnej ("zerówka").

• Konkurs Młodych Artystów FAI nt. „Zaprojektuj swój idealny statek powietrzny”

• W dniu 20 czerwca  2022 r. w Szkole Podstawowej w Palikijach odbyło się podsumowanie Konkursu plastyczno-sportowego pt.”Zaprojektuj swój idealny statek powietrzny”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Wójt Gminy Wojciechów Artur Markowski, Dyrektor SP w Palikijach Małgorzata Pietraś oraz  Prezes Stowarzyszenia „AEROSTAT CLUB” Adam Gruszecki. Za bezpośrednią organizację konkursu odpowiedzialna była  Elżbieta Miareczka - nauczyciel wychowania  fizycznego. W artystyczno-sportowych zmaganiach wzięło udział 6  uczniów z klas IV -VIII oraz jedna absolwentka Szkoły Podstawowej w Palikijach. Celem konkursu było propagowanie sportów lotniczych wśród dzieci i młodzieży.

Prace sześciu uczniów  zostały docenione w Ogólnopolskim Finale Konkursu Młodych Artystów FAI, który odbył się z ramienia Aeroklubu Polskiego w Warszawie:

• w kategorii Młodzików(rocznik 2012-2015)

II m. Lena Mirosław (kl. III)

wyróżnienie Kacper Tomczyk(kl. III)

• w kategorii Juniorów Młodszych (rocznik 2008-2011)

III m. Aleksandra Grzywacz (kl. VII)

wyróżnienie Jagoda Kopińska (kl. IV)

• w kategorii Juniorów  (rocznik 2004-2007)

II m. Aleksandra Gałus (kl. VIII)

III m. Klaudia Smolak ( absolwentka )

W konkursie swoją pracę zaprezentowała również uczennica klasy VII Zuzanna Kruczek.

W nagrodę uczniowie otrzymali srebrne i brązowe  medale, pamiątkowe dyplomy oraz upominki  malarskie  ufundowane przez Bemowskie Centrum Kultury, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta  Gminy Wojciechów Artura Markowskiego. Zwycięskie prace naszych uczniów zostały ponadto  wysyłane do rąk międzynarodowego jury FAI w Lozannie w Szwajcarii, które nominuje zwycięzców etapu ogólnoświatowego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Elżbieta Miareczka

• Dzień Dziecka na sportowo

• Świętowanie to radosny czas, a najlepiej tę radość oddaje sport i rekreacja. W celu wspólnego celebrowania Dnia Dziecka zostaliśmy zaproszeni  przez  Stowarzyszenie „U źródeł Ciemięgi” oraz  Szkołę Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie do udziału w Sportowym Turnieju Miast i Gmin. W środę 1 czerwca 2022 r.  odbyły się w sąsiedniej placówce  zawody sportowe, w których do rywalizacji w duchu fair play stanęło ok.100 zawodników z trzech szkół z terenu gminy Wojciechów, tj. z Miłocina, Łubek i Palikij..

Naszą szkołę reprezentowała 37 – osobowa grupa uczniów z klas IV- VIII pod opieką nauczycieli: Pani Dyrektor Małgorzaty Pietraś, Elżbiety Miareczki i Magdaleny Chęć. W zorganizowanych w tym dniu rozgrywkach nasza reprezentacja uzyskała następujące rezultaty:

- w kategorii klas  IV - V :

1. sztafeta 5.osobowa dziewcząt  w  składzie:Aleksandra Pękalska, Nikola Krawczyńska, Karolina Duda, Gabriela Gałus, Martyna Stępień - II m.
            2. sztafeta 5.osobowa  chłopców w  składzie:Giuseppe Di Santo,Mateusz Sieńko, Mateusz Dębski, Kacper Górniak, Mateusz Koziej - II m.
            3. bieg na 60 m dziewcząt :  Karolina Duda- II m.
            4. bieg na 60 m chłopców: Mateusz Sieńko – I m.
            5. bieg długi na 800 m chłopców: Giuseppe Di Santo – II m.,  Mateusz Koziej - III m.

- w kategorii klas VI - VIII:

1. sztafeta 5.osobowa dziewcząt w  składzie: Amelia Madej, Maja  Jamróz, Julita Dziadoszek, Julia Miareczka, Aleksandra Gałus - II m.
            2. sztafeta  5.osobowa  chłopców w  składzie: Bartłomiej Florek,Bartosz Tomczyk, Bartosz Suchecki, Kacper Strach, Jakub Błaszczak  - I m.
            3. bieg na 60 m dziewcząt : Julita Dziadoszek- III m.
            4. bieg na 60 m chłopców:Jakub Błaszczak  - I m. , Kacper Strach- II m. ,  Bartłomiej Florek- III m.
            5. bieg długi na 800 m dziewcząt: Julia Miareczka – II m., Emilia Dzwonnik – VI m.
            6. bieg długi na 1000 m chłopców: Bartosz Suchecki – III m., Kamil Kura – IV m.
            7. piłka nożna drużyna mieszana w  składzie:Jakub Błaszczak( kapitan) , Kacper Strach ( bramkarz), Bartłomiej Florek, Bartosz Suchecki, Aleksandra Gałus, Gabriela Żuchnik, Julia Miareczka, Emilia Dzwonnik, Bartosz Tomczyk,Norbert Michalik, Dawid Michalik, Mateusz Koziej – I m.
            8. przeciąganie liny 10.osobowa drużyna mieszana w składzie: Gabriela Żuchnik,  Amelia Madej,  Martyna Stępień,  Maja  Jamróz, Aleksandra Gałus ,  Bartłomiej Florek,  Bartosz Tomczyk,  Norbert Michalik,  Kacper Strach,  Jakub Błaszczak – I m.

Z  rąk organizatorów rozgrywek oraz Wójta Gminy Wojciechów Pana Artura Markowskiego zwycięzcy  otrzymali  pamiątkowe statuetki, a następnie   zostali zaproszeni na poczęstunek ufundowany przez  Stowarzyszenie „U źródeł Ciemięgi”.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

red. Elżbieta Miareczka