• Z wizytą na Olimpie

• ​​W grudniu 2022 roku odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny dla klasy V „Z Wizytą na Olimpie”. Celem konkursu było: - upowszechnienie wiedzy mitologicznej, a w szczególności; poszukiwania i wykorzystania informacji z różnych źródeł na temat mitologii greckiej. Podstawowe zadanie uczniów polegało na możliwie jak najwierniejszym odtworzeniu wybranej boginii lub boga z mitologii greckiej. I tak dzięki temu na lekcji historii pojawili się; Hera (Alicja Rodak) Posejdon (Mateusz Dębski), Demeter (Klaudia Pomorska), Hestia (Ilona Panasiuk) oraz Ares (Giuseppe Di Santo). Z przyczyn od nas niezależnych zabrakło Zeusa i kilku innych bogiń oraz bogów.​​​​

Zdjęcia wykonano z użyciem aparatu z Laboratorium Przyszłości​​​​​​​​​​​​​

red. Tomasz Toporowski

• Bal karnawałowy

• 13 stycznia przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w balu karnawałowym. Dla młodszych była to okazja do zaprezentowania się w roli superbohatera czy księżniczki. Dzieci tańczyły w rytm znanych dziecięcych i popularnych przebojów, brały udział w konkursach, a z ich twarzy nie schodził uśmiech.

red. I. Kropatwa

• LabolatoriumPrzyszłości

• Na zajęciach z informatyki, uczniowie klasy V zapoznali sie z obslugą i możliwościami wydruku drukarki 3D Adventurer 4. Urządzenie to zostało zakupione w ramach projektu LaboratoriumPrzyszlości.

red. A. Chmielewski

• Konkurs na okładkę ulubionej Baśni braci Grimm

• W  klasach starszych został zorganizowany konkurs plastyczny w ramach realizacji na j. niemieckim innowacji pedagogicznej „ Reise durch Grimmmärchen” poprzedzony projekcją baśni w niemieckiej wersji językowej.​​​​​​​​​​​​​​​​​​

red. J. Sieńko

• Sukcesy naszej absolwentki

• W konkursie biologicznym " Z rybką za Pan Brat" nasza absolwentka Aleksandra Gałus  zdobyła wyróżnienie . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

red. R. Małachowska

• Ile łyżeczek cukru jest w butelce coli? - spotkanie z dietetykiem

• 2 grudnia uczniowie naszej szkoły spotkali się z panią dietetyk z firmy Natur Hause. Była to szansa na przypomnienie sobie zasad zdrowego odżywiania. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania prowadząca zwróciła uwagę na to, co i w jakich ilościach powinniśmy jeść, aby nasz organizm był w dobrej kondycji. Dziękujemy pracownikom Natur Hause za przeprowadzone zajęcia. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas wykładu pomoże naszym uczniom wyeliminować błędy w sposobie żywienia, co pozytywnie wpłynie na ich zdrowie.

red. I. Kropatwa