• Rozstrzygnięcie konkursu "Projekt okładki mojej ulubionej książki"

• 23 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym pod hasłem „Projekt okładki mojej ulubionej książki”.Celem konkursu było obcowanie z książką, zapoznanie z utworami literackimi oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów. Był on okazją do wyrażenia własnych uczuć za pomocą plastycznych środków wyrazu, a zarazem okazją do odkrywania i rozwijania talentów przez młodych twórców.

Przyznano nagrody w trzech kategoriach wiekowych:

Przedszkole:

1 miejsce Lila Winiarska Grupa 0B

2 miejsce Przemysław Goławski grupa 0B

3 miejsce Dominik Gerchant klasa I

Magdalena Rodak klasa 0B

klasy I-III

1 miejsce Kajetan Kiecak klasa I

Klara Gerchant klasa I

2 miejsce Nela Błaszczak klasa II

3 miejsce Anna Dzwonnik klasa III

klasy IV-VIII

1 miejsce Jagoda Kopińska klasa VI

2 miejsce Stefania Jóźwik klasa IV

3 miejsce Maciej Jóźwik klasa IV

Dziekujemy za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności !

red. M. Wąsik , Ż. Gibuła

• Plastyczne sukcesy

• 18 kwietnia zostały ogłoszone wyniki Wojewódzkiego konkursu literacko -plastycznego 700 LAT LUBLINA! „PIÓREM I PĘDZLEM O LUBLINIE ”Szlakiem lubelskich legend".

Nasi uczniowie mogą pochwalić się dużym sukcesem:

Szymon Buchowiecki z klasy 5 zdobył II miejsce , a dziewczyny- Lena Mirosław z klasy 5 i Karolina Duda kl. 6 otrzymały wyróżnienie.

GRATULUJEMY !!!

red. R. Walczak

• Obchody Dnia Świadomości Autyzmu

• Kwiecień to miesiąc poświecony tematyce autyzmu, a kolor niebieski to jego znak rozpoznawczy. Barwa ta symbolizuje nadzieję osób ze spectrum autyzmu na lepsze życie w społeczeństwie.

W tym roku Obchody Dnia Świadomości Autyzmu przypadły w naszej szkole na 5 kwietnia.2024r. Społeczność szkolna na znak solidarności z osobami w spektrum ubrana była w niebieskie barwy. Parter naszej szkoły zamienił się w „korytarz sensoryczny”. Uczniowie kl. I-VIII jak i przedszkolaki mogli poznać świat za pomocą różnych zmysłów, takich jak : wzrok, słuch, dotyk, węch. Przygotowana została: ścieżka sensoryczna, pudełeczko zapachów, piasek kinetyczny, butelki sensoryczne, domowa ciastolina, pudełko sensoryczne, ciecz newtonowska, hydrożele. Wydarzenie to sprawiło ogrom radości zarówno tym dużym, jak i tym małym uczestnikom. Ponadto na parterze znalazła się gazetka poświęcona znanym osobom w spektrum autyzmu.

Red. Żaneta Iwaniak

• Pokaz historyczny

• Pokaz historyczny – „Konflikty XX wieku” W naszej szkole został zaprezentowany pokaz historyczny – „Konflikty XX wieku”. Przedstawiciele grupy historycznej „Patriotic” przybliżyli uczniom informacje dotyczące wydarzeń związanych z I oraz II wojną światową. Była to „żywa” lekcja historii, podczas której uczniowie mieli możliwość przymierzenia umundurowania z okresu I i II wojny światowej. Ponadto obejrzeli eksponaty i broń, jakie były wykorzystywane w czasie walk. Niezwykła lekcja historii na długo pozostanie w naszej pamięci.

red. M. Chęć

• Wyróżnienie w konkursie historycznym – „Dawny Lublin”

• Kamila Gajowiak – uczennica klasy 8 zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie – „Lublin – Miasto Kultury” organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Przedmiotem konkursu w tegorocznej edycji była prezentacja multimedialna pt. „Dawny Lublin”. Gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

red. M. Chęć