• Mistrzowie słowa i obrazu

• 29 marca 2023 uczniowie naszej szkoły już po raz 8. uczestniczyli w konkursie pięknego czytania i konkursie plastycznym “W Królestwie Słowa i Obrazu” organizowanym przez SP im. St. Marusarza w Wojciechowie przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Urzędem Gminy w Wojciechowie. Miał on na celu promocję czytelnictwa, propagowanie idei pięknego czytania i kultury słowa, rozbudzanie zainteresowania literaturą i sztuką, rozwijanie wrażliwości estetycznej, wyobraźni i umiejętności autoprezentacji. W konkursie plastycznym wzięło udział łącznie ponad 60 uczniów z naszej gminy. Natomiast w konkursie pięknego czytania wystąpiło po 3 uczniów z każdej szkoły w dwóch kategoriach: klasy I- III oraz klasy IV- VI. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Iga Nakonieczna- Kuropatwa z kl. I (opiekun p. M. Bednarczyk)

Aleksandra Pakuła z kl. II (opiekun p. A. Zielonka)

Helena Kwiatkowska z kl. III (opiekun p. D. Suchecka)

Alicja Rodak i Mateusz Dębski z kl. V (opiekun p. M. Chęć)

Gratulujemy naszym uczniom i ich opiekunom bardzo udanych  wystąpień!

Jury spośród wszystkich uczestników wyłoniło Mistrza Słowa oraz Mistrza Obrazu w każdej kategorii, Wicemistrza Słowa oraz Wicemistrza Obrazu i przyznało wyróżnienia. Poznajcie wspaniałych artystów z naszej szkoły!

red. M. Kwiatkowska

• Dzień kolorowej skarpetki - Światowy Dzień Zespołu Downa

• a21 marca społeczność Szkoły Podstawowej W Palikijach czynnie obchodziła dzień kolorowej skarpetki. W ten sposób okazaliśmy solidarność z osobami z zespołem Downa. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach dotyczących tolerancji dla osób niepełnosprawnych. Młodsi wykonywali prace plastyczne związane z tematyką akcji.

red. Mariola Bednarczyk, Agata Mazurek

• Konkurs pożarniczy

• 15 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej im.Stanisława Marusarza w Wojciechowie, odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", pod patronatem Wójta Gminy Wojciechów, Pana Artura Markowskiego. Do rywalizacji stanęli uczniowie w dwóch grupach wiekowych: I grupa wiekowa – uczniowie klas I - IV szkół podstawowych; II grupa wiekowa – uczniowie szkół podstawowych klasy V-VIII. Zwycięzców eliminacji wyłonił test pisemny sprawdzający wiedzę uczestników, przygotowany i przeprowadzony, przez pracownika Gminy Wojciechów, Pana Mariusza Majchera. Jury eliminacji gminnych OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”, po zweryfikowaniu testów wiedzy, za zwycięzców i uczestników kolejnego etapu tj. eliminacji powiatowych, wskazało następujące osoby: I grupa wiekowa – Kacper Tomczyk, uczeń klasy IV, Szkoła Podstawowa w Palikijach II grupa wiekowa – Adrian Wójtowicz, uczeń klasy VIII, Szkoła Podstawowa w Palikijach. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy powodzenia w następnym etapie!

Zdjęcia wykonano z użyciem aparatu z Laboratorium Przyszłości

red. A. Chmielewski