• Mali odkrywcy zwierząt

• W dniu 26 stycznia 2024r. odbyły się w naszej szkole edukacyjne warsztaty pt "Agama brodata - jaszczurka czy smok?". Opiekunka jaszczurki opowiedziła dzieciom o życiu i zwyczajach zwierątka. Każde dziecko mało okazję pogłaskać i potrzymać gada. W ramach zajęć można było sobie zrobić niepowtarzajne zdjęcia. warsztaty były innowacyjne, interaktywne oraz merytorycznie przystosowane do wieku uczestwników.

red. R. Małachowska

• Nineczka Kropeczka

• W piątek 19 stycznia podczas zebrania semestralnego, gościliśmy Pana Tomasza Słupskiego, tatę Nineczki Kropeczki walczącej z SMA. Rodzice naszych Uczniów mieli okazję wysłuchać przejmującej relacji Ojca walczącego o zdrowie i życie Córki. Mimo wielu przeciwności losu, momentów załamania, ciężaru podejmowanych decyzji, poczucia bezradności i licznych nieprzespanych nocy, Pan Tomasz osiągnął cel - zebrał 9 mln zł na lek, który uratował Ninę. Nie był w tym wymagającym zadaniu sam. Otrzymał wsparcie ze strony wielu osób, tych znanych i tych anonimowych, które angażowały się w zbiórkę niepojętej kwoty.

Społeczność naszej szkoły również miała udział w tym dziele. Dzieci zbierały korki, a dorośli wpłacali pieniądze w ramach facebookowej akcji oznaczania wewnętrznej strony dłoni znakiem kropki.

Z całego serca dziękujemy Panu Tomaszowi Słupskiemu za tę pełną emocji, wzruszeń i zadziwienia lekcję pokory

Dyrektor, Nauczyciele i Rodzice SP Palikije

• Międzyszkolny Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej w Języku Angielskim

•  12 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Bożonarodzeniowej w Języku Angielskim, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Wojciechowie.

Naszą szkołę reprezentowało 5 zespołów oraz duet:

* Julia Madej, Lena Madej i Iga Nakonieczna- Kuropatwa z klasy II,

* Anna Dzwonnik, Aleksandra Pakuła i Lena Pękalska z klasy III,

* Stefania Jóźwik i Karolina Robak z klasy IV,

* Karina Dzwonnik, Paweł Kopiński, Lena Mirosław, Kacper Tomczyk i Wiktoria Wieczerzak z klasy V,

* Karolina Duda, Jagoda Kopińska i Alicja Rodak z klasy VI,

* Kamila Gajowiak, Gabriela Gałus i Aleksandra Pękalska z klasy VIII. Wszyscy nasi uczniowie intensywnie trenowali przed występem na konkursie i pięknie zaprezentowali znane świąteczne przeboje w j. angielskim.

W kategorii klas IV-V zespół z klasy V zajął 1. miejsce.

W kategorii klas VI- VIII zespół z klasy VI zajął 2. miejsce.

W kategorii klas I-III zespół z klasy III zajął 3. miejsce.

Gorąco gratulujemy naszym młodym artystom, zarówno nagrodzonym, jak i tym poza podium i zapraszamy do obejrzenia ich występów na youtube.com.

Uczniów przygotowywały: p. Małgorzata Źróbek, p. Magdalena Kwiatkowska oraz p. Emilia Szczotka.

red. M. Kwiatkowska

• Wyjazd mikołajkowy do LaserCity w Lublinie

• 11 grudnia 2023r. uczniowie klas IV-VIII pojechali wraz z wychowawcami do interesującego miejsca na mapie Lublina – LaserCity. Była to doskonała okazja do integracji, naładowania pozytywną energią i aktywnego spędzenia czasu razem. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją sprawność fizyczną i umiejętność logicznego myślenia grając w interaktywne gry takie jak Laser Tag – Laserowy Paintball, Laser Maze – Laserowy Labirynt oraz Laser Shot – Laserowa strzelnica. Po wyczerpujących atrakcjach uczniowie zjedli pizzę i udali się w drogę powrotną do domu. Ten dzień z pewnością na długo zostanie uczniom w pamięci!

red. E.Szczotka

• Pierniczki

• 8 grudnia odbyły się warsztaty, na których uczniowie klasy szóstej poznali historię oraz tradycyjną recepturę piernika. Zajęcia zakończyliśmy wspólnym dekorowaniem wypieków.

Bardzo dziękujemy pani Annie Mazurek za przeprowadzenie warsztatów.

red. R. Walczak