• ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

• Dziś odwiedziliśmy podopiecznych w Zespole Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie. Okazją do spotkania były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Jak zwykle zostaliśmy ciepło i serdecznie przyjęci przez Dyrekcję , pracowników i mieszkańców ośrodka. Wiemy, że dzieci bardzo lubią przygotowywać ozdoby świąteczne, mając to na uwadze przygotowaliśmy dla nich niespodziankę w postaci artykułów plastycznych , dzięki którym nasi przyjaciele będą się świetnie bawić.

Życzymy Wam zdrowych i pełnych miłości świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Wolontariusze i opiekun Wolontariatu

red. R. Walczak

• Piernikowy Zawrót Głowy

• Za oknami biały puch pokrywa pola, a gałęzie drzew uginają się pod czapami śniegu, który przepięknie skrzy się w słońcu. Wymarzona sceneria na Święta. Nasze myśli wędrują w ich stronę. Wystarczy dźwięk dzwonków, kilka nut znanej świątecznej piosenki, by poczuć ich magię.
            Święta to czas radosny, spędzany z tymi, którzy są nam bliscy i są dla nas ważni. W naszej szkole również staramy się,  by każdy poczuł ich wyjątkową atmosferę. W klasach pojawiły się świąteczne dekoracje, ubraliśmy już choinki, aż wreszcie przyszedł odpowiedni moment na świąteczne wypieki! Piernikowy Zawrót Głowy ogarnął wszystkich uczniów z klas IV- VIII. Pod okiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego, pani Magdaleny Kwiatkowskiej, młodzież przygotowała przepyszne pierniki, które kuszą zarówno wyglądem jak i zapachem. Słodkim upominkiem obarowane zostaną wszystkie klasy 22 grudnia. Wielu już się nie może doczekać ;-).
            Naszej akcji towarzyszyła świąteczna muzyka, dobry humor i klimat współpracy, co inspirowało jej uczestników do kreatywnej pracy, która z kolei przyniosła im wiele satysfakcji.
            Zobaczcie sami, jak było!

red. M. Kwiatkowska

• „My o Ziemię dbamy, bo ją jedną mamy”

• Dzień 13 grudnia 2022r. minął w naszej szkole pod hasłem „My o Ziemię dbamy, bo ją jedną mamy”. Właśnie dzisiaj odbyły się zajęcia z edukacji ekologicznej, prowadzone przez pracowników Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach. Uczniowie w trzech grupach wiekowych uczyli się podczas warsztatów jak segregować odpady. W tym celu otrzymaliśmy od zakładu specjalne kosze do segregacji. Cieszymy się, że wzrosła nasza świadomość ekologiczna!!!

red. D. Suchecka

• Międzyszkolny konkurs z techniki

• W tym roku szkolnym, trzech naszych uczniów: Natalia Pietraś i Hubert Mokijewski z klasy IV oraz Ilona Panasiuk z klasy V bierze udział w Międzyszkolnym konkursie technicznym-Szopka Bożonarodzeniowa 2022. Nasi uczniowie wykonali prace, które aktualnie można oglądać na wystawie w budynku SP 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie. Roztrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę już wkrótce.Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

red. A. Chmielewski

• Mikołajkowe Szaleństwo Modowe

• 6 grudnia to dzień niezwykły, na który czekają z niecierpliwością wszystkie dzieci. W naszej szkole zadbaliśmy o to, by każdy poczuł jego wyjątkowy klimat. Cieszymy się, że społeczność szkolna, zarówno uczniowie, nauczyciele jak i pracownicy niepedagogiczni, zaangażowała się w akcję Samorządu Uczniowskiego pod hasłem Mikołajkowe Szaleństwo Modowe i na korytarzach królowała dziś czerwień przeplatana zielenią, złotem,  czernią i srebrem, tudzież śnieżną bielą. Można też było spotkać wiele śnieżynek, Mikołajów, a nawet renifery! Zdecydowanie czuć było atmosferę zbliżających się Świąt.

Św. Mikołaj przysłał do nas specjalny list, w którym poinformował uczniów o słodkiej, czekoladowej niespodziance, jaką dla nich przygotował i  sprytnie ukrył w klasach. Poszukiwania jej wywoływały niemałe emocje.

Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Drużynie Śnieżynek za pomoc Mikołajowi w realizacji tego zadania!

Czekamy na Was za rok!

red.. Magdalena Kwiatkowska