• XXII Dzień Papieski w naszej parafii

• 23 października uczniowie naszej szkoły w kościele parafialnym w Palikijach zaprezentowali montaż muzyczno słowny przybliżający postać PAPIEŻA POLAKA- Świętego Jana Pawła II.

• Blask Prawdy -XXII Dzień Papieski

• 17 października cała społeczność uczniowska  wzięła udział w uroczystym apelu upamiętniającym XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”, który przypada każdego roku w rocznicę wyboru Papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – 16 października. Dzień Papieski to czas, w którym wyrażamy wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka.

• Pasowanie na ucznia oraz Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów.

red. Iwona Kropartwa

• Czerwony, czerwony, czerwony… KAPTUREK!!!

• Tańcobajki w naszej szkole

Dziś w naszej szkole pojawił się Pan Dawid - prowadzący zabawę wodzirej, który uczył dzieci prostych gestów i układów tanecznych, dzięki czemu szybko weszły w rolę skocznego Czerwonego Kapturka, szalonego wilka, sympatycznej babci oraz dzielnego gajowego. Wszystko to wśród kolorowych kapeluszy oraz przy dźwiękach specjalnie stworzonej muzyki, która na długo zostanie dzieciom (i nie tylko) w pamięci.

red. Iwona Kropatwa

• GRA EDUKACYJNA „POMIARKA”

• W piątek 7 października klasa IV uczestniczyła w nietypowej lekcji przyrody. Uczniowie wzięli udział w testowaniu innowacji społecznej pod nazwą Biblioteka Eksperymentu Uczniowskiego, a konkretnie w grze edukacyjnej pt.”POMIARKA” przygotowanej przez dr Jacka Wardę z Instytutu Fizyki UMCS oraz Lubelskiego Stowarzyszenia Nauka. Czwartoklasiści z dużym zaangażowaniem pracowali podczas zajęć, wykorzystując do realizacji poszczególnych zadań nietypowe przybory, służące do pomiarów w terenie.

red. Elżbieta Miareczka

• Spotkanie edukacyjne w ramach kampanii społecznej

• "Bezpieczny przejazd"

4.10.2022 mieliśmy okazję gościć w naszych skromnych progach parocników PKP w ramach kampanii społecznej "Bezpieczy przejazd".  Celem spotkania było:

• podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych
            • zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego
            • minimalizacja liczby zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu ludzi na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych
            • kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych

red. Iwona Kropatwa

• Wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej

• W dniu 28.09.2022r. uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w warsztatach z dziedzictwem kulturowym regionu. Na poszczególnych, specjalnie przygotowanych na ten dzień stanowiskach, zaprezentowano dawne zajęcia, z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi i technologii.