• Karta rowerowa

          • W czerwcu, w naszej szkole klasa 4 przystąpiła do egzaminu na kartę rowerową. Składał się on z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Celem tego egzaminu jest popularyzowanie zasad przepisów ruchu drogowego, kształtowanie nawyków właściwego zachowania na drodze, popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. Gratulujemy nowym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i otrzymali swoje pierwsze ,,prawa jazdy".

          • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wiosenne drzewo”

          • 13 czerwca wręczone zostały nagrody za udział w konkursie plastycznym dla przedszkolaków pt." Wiosenne drzewo", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Łubkach. Nikola Rzucidło, Lidia Szymczyk i Maksymilian Stępień z oddziału 0A przenieśli swoją wizję wiosennego drzewa na papier. Maksymilian zajął w konkursie III miejsce w grupie wiekowej 5-6 latków. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz upominek plastyczny.

            Gratulujemy młodym artystom !

            Elżbieta Miareczka

          • Innowacja "Jestem praktyczny- zdobię to sam"

          • W II semestrze roku szkolnego 2022/23 została realizowana na zajęciach techniki w klasie VI innowacja pedagogiczna „Jestem praktyczny- zrobię to sam" . Uczniowie samodzielnie wykonali plan makiety domu, a następnie zrealizowali  projekt trójwymiarowy. Dodatkowo na zajęciach informatyki wykonali  graficzny projekt domu.

            red. R. Walczak

          • Konkurs Młodych Artystów FAI - 2023 nt. ”Sporty lotnicze i środowisko”

          • iW dniu dzisiejszym odbyło się podsumowanie Konkursu Młodych Artystów FAI nt.”Sporty lotnicze i środowisko”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Wójt Gminy Wojciechów Artur Markowski, Dyrektor SP w Palikijach Małgorzata Pietraś oraz Prezes Stowarzyszenia „AEROSTAT CLUB” Adam Gruszecki. Za bezpośrednią organizację tegorocznego konkursu odpowiedzialne były panie: Elżbieta Miareczka, Renata Walczak i Danuta Suchecka.

            W konkursowych zmaganiach wzięło udział 19 uczniów z klas III -VIII oraz jedna absolwentka naszej szkoły.Prace pięciu uczniów zostały docenione w Finale Ogólnopolskim, który odbył się z ramienia Aeroklubu Polskiego w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie:
            w kategorii Młodzików(rocznik 2013-2016)
            III m. Helena Kwiatkowska (kl. III)
            w kategorii Juniorów Młodszych (rocznik 2009-2012)
            II m. Aleksandra Grzywacz (kl. VIII)
            III m. Bartosz Suchecki (kl. VII)
            w kategorii Juniorów (rocznik 2005-2008)
            I m. Aleksandra Gałus ( absolwentka )
            wyróżnienie Emilia Dzwonnik (kl. VIII)

            Zwycięskie prace naszych uczniów zostały wysyłane do Lozanny w Szwajcarii.
            Międzynarodowa Federacja Lotnicza FAI przyznała naszej absolwentce Aleksandrze Gałus III miejsce w najstarszej kategorii wiekowej. Za udział w etapie międzynarodowym Ola otrzymała brązowy imienny medal z grawerem, pamiątkowy dyplom, list gratulacyjny od Kapituły Federacji Lotniczej FAI oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Wójta naszej Gminy. Wszyscy nagrodzeni uczestnicy otrzymali odpowiednio: złote, srebrne i brązowe medale, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Aeroklub Polski.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu !
            Elżbieta Miareczka

          • Ocalić od zapomnienia...

          • Dnia 30 maja 2023 roku uczniowie klas: siódmej i ósmej pod opieką nauczycieli udali się
            do Lublina, aby zwiedzić Państwowe Muzeum na Majdanku. Ósmoklasiści wzięli udział
            w warsztatach edukacyjnych – „Świat za drutami – postawy i doświadczenia więźniów Majdanka”. Wysłuchali wspomnień świadków zapisanych w formie nagrania video. Z relacji osadzonych dowiedzieli się, jak wyglądało życie za drutem kolczastym. Po wysłuchaniu relacji świadków uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których rozwiązywali karty pracy. Podczas dyskusji dzielili się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi społeczności obozu, postaw wśród więźniów oraz ich doświadczeń. Wspólnie zastanawiali się, jakim wyborom moralnym poddawani byli więźniowie każdego dnia. Uczniowie zwrócili również uwagę na najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka. Po zakończonych zajęciach siódmoklasiści i ósmoklasiści wraz z przewodnikiem zwiedzili teren muzeum. Poznali dzieje byłego obozu. Obejrzeli wystawy historyczne, które mieszczą się w obozowych barakach. Uczniowie w skupieniu i wyciszeniu zakończyli zwiedzanie Państwowego Muzeum
            na Majdanku. Ta poruszająca i żywa lekcja historii zostanie na długo w naszej pamięci.  

            red. M.Chęć

          • Poznajemy nowe technologie

          • Uczniowie klas młodszych poznali zasadę działania drukarki 3D; wydrukowali dinozaura. Szkoła zdobyła sprzęt w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości.

             

             

            red. A. Zielonka

          • Konkurs Galileo

          • W marcu 8 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu  Galileo z biologii, chemii oraz geografii
            Bardzo miło mi ogłosić, że:
            Laureatką konkursu z geografii została:
            Klaudia Pomorska
            Wyróżnienie z biologii otrzymała:
            Klaudia Pomorska
            Bardzo dobrze zaprezentowali się również:  Alicja Rodak, Jagoda Kopińska, Mateusz Dębski, Kamil Kłys, Aleksandra Pękalska, Emilia Dzwonnik, Julita Dziadoszek, którzy otrzymali dyplomy uznania.
            Wszystkim naszym uczniom gratulujemy sukcesów. 

            red. R. Małachowska

          • „Ekologiczny Tydzień niech trwa!”

          •  

                   W dniach 17- 21 kwietnia 2023 w Szkole Podstawowej w Palikijach trwał tydzień ekologiczny zorganizowany z okazji Święta Ziemi. Z tej okazji podjętych zostało wiele działań mających na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, promocję zdrowego stylu życia, dbałość o otaczające środowisko i jego ochronę. Oto najważniejsze przedsięwzięcia:

            Wycieczka do Huty szkła we Wronowie klas I-III ( praktyczne poznanie pojęcia recykling na przykładzie szkła i wyrób szklanej ozdoby – kwiatka)

            Wykonanie gazetek promujących obchody Dnia Ziemi i jej ochronę.

            Udział uczennic klas I-III w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez PPP w Bełżycach – wyróżnienie zdobyła ucz. klasy I – Julia Madej, udział wzięły: ucz. kl. II – Ola Pakuła i ucz. kl. III – Stefania Jóźwik.

            Dzień Ekologicznej Kanapki – promocja zdrowej żywności, prowadzenie przez uczniów hodowli rzeżuchy i cebuli, nauka przygotowania i kulturalnego spożywania posiłku.

            An Eco- Freaks Day, czyli Ekologicznie Zakręcony Dzień Mody – przygotowanie przez uczniów stylizacji odzieżowych w formie eko. Wyniki konkursu:

            I miejsce – Ilonka Panasiuk

            II miejsce – Jagoda Kopińska

            III miejsce _ Helenka Kwiatkowska

            IV miejsce – Klaudia Pomorska

             

            Turniej wiedzy ekologicznej „Uczymy się ekologii”- Wyniki turnieju:

             – klasy IV-VI: zespół dziewcząt klasy IV – „Eko-mleko”

            - klasy IV- VI: zespół dziewcząt klasy VIII – „Eko-mewy”

                    7. Zbiórka zużytych baterii. Wyniki konkursu:

            I miejsce: klasa V – 8320 szt. baterii

            II miejsce: klasa IV – 1604

            III miejsce: klasa III – 1584

            IV miejsce: klasa VII - 1343

            V miejsce: klasa OA – 1134

            VI miejsce: klasa I – 1092

            VII miejsce: klasa VI – 500

            VIII miejsce: klasa 0B – 460

            IX miejsce: klasa II – 278

            X miejsce: klasa VIII – 176

            Indywidualnie:

            I miejsce: Ilonka Panasiuk – 4023

            II miejsce: Al. Rodak – 3131

            III miejsce: M. Wójciuk – 1470

            IV miejsce: M. Raczyński – 1330

            V miejsce: N. Błaszczak – 984

             

            8.   Udział uczniów i nauczycieli w akcji „Sprzątanie Świata” – w akcji wzięli udział uczniowie klas I -VIII. Sprzątano teren wokół szkoły, drogę do lasu, drogi do cmentarza.

                     W realizację  wymienionych zadań  włączyła się cała społeczność szkolna. Kształtowanie postaw proekologicznych poprzez zabawę, naukę i pracę przyniosło uczestnikom projektu zadowolenie i  satysfakcję motywującą do dalszych działań.

             

            red. D. Suchecka

          • Konkurs recytatorski pt. „Wychowanie ku wartościom poprzez literaturę dziecięcą”

          • Dnia 18.04.2023 r. w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach odbył się konkurs recytatorski pt. „Wychowanie ku wartościom poprzez literaturę dziecięcą” zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bełżycach. Konkurs spotkał się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 35 uczniów z klas I-III, z 13 szkół podstawowych znajdujących się na terenie działalności Poradni. Naszą szkołę reprezentowały Julia Madej (kl. I), Aleksandra Pakuła (kl. II) oraz Stefania Jóźwik (kl. III). Julia Madej została laureatką w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy! 

            red. I. Mirosław

          • Projekt ,,Wirusy i bakterie”

          •       W ramach projektu, dnia 28 marca klasa V zaprosiła grupę przedszkolną oraz klasę I na przedstawienie pt. ,,Sąd nad bakteriami”.  Uczniowie przybliżyli swoim młodszym kolegom wiadomości, które zdobyli na lekcjach biologii dotyczące wirusów i bakterii. Młodsi uczniowie wykonywali doświadczenia związane z  wirusami i bakteriami. Również oglądali bakterie pod mikroskopem. Obejrzeli bajkę pokazującą, gdzie można znaleźć bakterie, oraz słuchali piosenek. Lekcja ta przyniosła korzyści nie tylko młodszym uczniom, ale również klasie V, która mogła podzielić się zdobytymi wiadomościami oraz super się bawiła. Bardzo dziękuję, młodym artystom, byliście wspaniali.

             

            red. R. Małachowska

          • Światowy Dzień Autyzmu

          • 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Autyzmu. Nasi uczniowie chętnie zaangażowali się w działania prowadzone na terenie szkoły. Okazali solidarność wobec osób z autyzmem i zespołem Aspergera poprzez wykonanie niebieskich motyli oraz założenie niebieskiego ubrania. Tego dnia w szkole zapanowała cisza, a dzwonki zostały wyłączone.

            red. Mariola Bednarczyk

          • Konkurs translatorski “Skrzydlate Słowa”

          •  

            31 marca 2023 trzy uczennice naszej szkoły: Aleksandra Pękalska, Emilia Dzwonnik i Julita Dziadoszek uczestniczyły w II etapie VII Wojewódzkiego Konkursu Translatorskiego “Skrzydlate Słowa” organizowanego przez Zespół Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach. Konkurs ten objęty jest patronatem honorowym przez Starostę Lubelskiego oraz patronatem naukowym przez Katedrę Lingwistyki Stosowanej UMCS.

            Celem konkursu jest kształcenie poprawności gramatycznej, ortograficznej i stylistycznej j. angielskiego, niemieckiego i polskiego, doskonalenie umiejętności dokonania przekładu z języka na język oraz rozbudzanie wrażliwości literackiej. Zadaniem uczestników konkursu było przetłumaczenie dwóch tekstów: jednego z języka obcego na język polski, a drugiego- z języka polskiego na obcy (angielski lub niemiecki).

            Gratulujemy Aleksandrze Pękalskiej, uczennicy kl. VII, zdobycia III miejsca w kategorii szkół podstawowych (klasy VII/ VIII)! Jednocześnie życzymy zarówno jej, jak i jej starszym koleżankom z kl. VIII, Emilii Dzwonnik i Julicie Dziadoszek, by dalej rozwijały swoją pasję i zdolności lingwistyczne oraz odnosiły kolejne su

            red. M. KwiAtkowska

          • Mistrzowie słowa i obrazu

          • 29 marca 2023 uczniowie naszej szkoły już po raz 8. uczestniczyli w konkursie pięknego czytania i konkursie plastycznym “W Królestwie Słowa i Obrazu” organizowanym przez SP im. St. Marusarza w Wojciechowie przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Urzędem Gminy w Wojciechowie. Miał on na celu promocję czytelnictwa, propagowanie idei pięknego czytania i kultury słowa, rozbudzanie zainteresowania literaturą i sztuką, rozwijanie wrażliwości estetycznej, wyobraźni i umiejętności autoprezentacji. W konkursie plastycznym wzięło udział łącznie ponad 60 uczniów z naszej gminy. Natomiast w konkursie pięknego czytania wystąpiło po 3 uczniów z każdej szkoły w dwóch kategoriach: klasy I- III oraz klasy IV- VI. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

            Iga Nakonieczna- Kuropatwa z kl. I (opiekun p. M. Bednarczyk)

            Aleksandra Pakuła z kl. II (opiekun p. A. Zielonka)

            Helena Kwiatkowska z kl. III (opiekun p. D. Suchecka)

            Alicja Rodak i Mateusz Dębski z kl. V (opiekun p. M. Chęć)

            Gratulujemy naszym uczniom i ich opiekunom bardzo udanych  wystąpień!

            Jury spośród wszystkich uczestników wyłoniło Mistrza Słowa oraz Mistrza Obrazu w każdej kategorii, Wicemistrza Słowa oraz Wicemistrza Obrazu i przyznało wyróżnienia. Poznajcie wspaniałych artystów z naszej szkoły!

            red. M. Kwiatkowska

          • Dzień kolorowej skarpetki - Światowy Dzień Zespołu Downa

          • a21 marca społeczność Szkoły Podstawowej W Palikijach czynnie obchodziła dzień kolorowej skarpetki. W ten sposób okazaliśmy solidarność z osobami z zespołem Downa. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach dotyczących tolerancji dla osób niepełnosprawnych. Młodsi wykonywali prace plastyczne związane z tematyką akcji.

            red. Mariola Bednarczyk, Agata Mazurek

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa w Palikijach
      • sppalikije@wp.pl; dyr.mpietras@gmail.com
      • (81) 517-70-13
      • Palikije Pierwsze 85B. 24-204 Wojciechów Poland
      • Sekretariat: 8:00 - 15:00; Dyrektor: 10.30-11.30
  • Galeria zdjęć

      brak danych