10 listopada uczniowie klasy VII przedstawili przygotowany przez siebie montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości -99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania polskiego hymnu oraz Roty. Siódmoklasiści w ciekawy sposób opowiedzieli młodszym kolegom o historii zaborów oraz wydarzeniach, które spowodowały odzyskanie niepodległości w 1918r. Wszyscy widzowie porwani zostali do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor w swojej pięknej przemowie wyjaśniła co oznacza słowo patriotyzm w obecnych czasach, jak można pracować dla dobra Polski będąc nawet kilku- lub kilkunastoletnim Polakiem. Przypomnijmy, że jutro nasi uczniowie wystąpią również w kościele parafialnym w Palikijach. Wszystkich chętnych do obejrzenia zapraszamy przed sumą ok godz. 10.45. Wszystkich mieszkańców Palikij, Sporniaka, Stasina, Czajek zachęcamy również do wywieszania biało-czerwonych flag dniu tego największego święta narodowego Naszej Ojczyzny.
AKTUALNOŚCI
Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości
Sukces naszego zespołu wokalnego
9 listopada 2017r. nasz duet wokalny w składzie Aleksandra Koziej i Weronika Błaszczak zajął I miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Nałęczowie. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową im.S. Żeromskiego w Nałęczowie przy współpracy z Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury. Przypomnijmy, że nasz zespół wokalny prowadzony i przygotowywany jest przez panią Małgosię Źróbek. Gratulujemy! :)
"Każdy z nas może być artystą"
Galą finałową Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie podsumował w piątek 20 października projekt "Każdy z nas może być artystą", realizowany dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Na uroczystość, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Wojciechowie przyjechało około 300 uczniów z gminnych podstawówek, którzy przez kilka ostatnich miesięcy angażowali się w realizację różnych przedsięwzięć.
Były to zajęcia plastyczne i cyrkowe, warsztaty fotograficzne i warsztaty interaktywne z kreacji gier planszowych. Większość odbywała się w szkołach, a tylko część warsztatów GOK zorganizował we własnej siedzibie. W programie znalazły się również zajęcia pod hasłem "tradycyjny wymiar nowoczesności" dla dorosłych.
Podsumowując projekt dyrektor ośrodka kultury Agnieszka Gąska podziękowała wszystkim osobom, które zaangażowały się w jego realizację. Przypomniała, że cały pomysł poległ na tym, by z oferty GOK mogli korzystać wszyscy mieszkańcy gminy, a nie tylko Wojciechowa i najbliższych okolic, którzy najczęściej odwiedzają ośrodek kultury.
To, że takie podejście przynosi rezultaty, pokazała prezentacja efektów kilkumiesięcznej pracy. Podczas piątkowego spotkania swoimi umiejętnościami popisywali się uczniowie, biorący udział w warsztatach cyrkowych, a sala, w której odbywały się popisy była wypełniona komiksami i pracami fotograficznymi. Portrety, krajobrazy i inne obrazy uwiecznione przez młodych fotografów zostały wydrukowane w dużym formacie na potrzeby wystawy, a ich mniejsze kopie organizatorzy dołączyli to upominków dla autorów.
W niedzielę 22 października wystawę będą mogli obejrzeć uczestnicy akcji "Komórkomania", która odbędzie się w szkole w Wojciechowie między 10.00 a 18.00. Jej celem jest zachęcenie jak największej liczby dorosłych do zarejestrowania się w bazie Fundacji DKMS - potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz promocja tej organizacji.
W podziękowaniu za udział w projekcie uczniowie odebrali torby z upominkami, a na zakończenie z koncertem wystąpiła Orkiestra Dęta OSP w Wojciechowie, która szuka kandydatów do gry w zespole.Orkiestra zaprasza zarówno osoby, które chcą rozpocząć naukę grania na instrumentach od podstaw, jak również muzyków, posiadających już pewne doświadczenie. Chętni mogą się zgłaszać na próby, które odbywają się pod kierunkiem kapelmistrza orkiestry Kazimierza Kołodzieja w środy o 13.30 - dla młodszych muzyków i w niedziele o 11.00 - dla bardziej zaawansowanych. Informacje w tej sprawie można uzyskać także osobiście w siedzibie GOK w Wojciechowie lub telefonicznie pod numerem: 81 517 72 10.
Relacja z gali finałowej oraz podsumowanie pozostałych pomysłów w ramach projektu "Każdy z nas może być artystą" znajdą się w specjalnym folderze, który zostanie wydany w najbliższych tygodniach.
CYT. ias24.eu
Dzień Edukacji Narodowej
13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy VI i Zespołu Wokalnego pod kierunkiem Elżbiety Miareczki-Czubak. Uczniowie podziękowali nauczycielom za trud wkładany w ich nauczanie i wychowanie, recytowali wiersze, prezentowali śmieszne scenki z życia szkolnego. Nie zabrakło również piosenek dedykowanych dla nauczycieli. Po przedstawieniu dyrektor szkoły złożyła życzenia całej radzie pedagogicznej oraz wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi. Na zakończenie pani Małgorzata Żuchnik w imieniu rodziców podziękowała nauczycielom za pracę z dziećmi.
Dzień Edukacji Narodowej -galeria
„Pysznie i zdrowo!”
Maluchy z naszego przedszkola wiedzą, że jesienią bardzo łatwo zachorować. Z tego powodu postanowiły zrobić pyszną sałatkę owocową, która zawiera mnóstwo witamin, tak bardzo potrzebnych w okresie jesiennym. Dzieci przyniosły z domu rożne owoce i z zapałem zabrały się do przygotowywania sałatki, którą potem z apetytem zjadły ;)
BIEG ARIAŃSKI
W czwartek 12 października 2017r. przeszło sześćdziesięciu zawodników z gminy Wojciechów wzięło udział w Biegu Ariańskim w Łubkach, zorganizowanym przez Stowarzyszenie "U Źródeł Ciemięgi" z Miłocina. Rywalizacja odbywała się na dystansie 400, 600 i 800 metrów w trzech kategoriach wiekowych: kl. III-IV, kl. V-VI oraz kl. VII. Swoje reprezentacje wystawiły szkoły podstawowe z: Miłocina, Maszek, Palikij i Łubek. Nasza ekipa licząca 20 uczniów - chłopców i dziewcząt z kl. IV –VII uzyskała następujące rezultaty:
- w kategorii dziewcząt kl. VII
- Julia Bieniek - I m.
- w kategorii chłopców kl. VII
- Krzysztof Poniatowski - III m.
- w kategorii chłopców kl. V-VI
- Mateusz Gałus - I m.
- w kategorii chłopców kl. III-IV
- Przemysław Skrzypczak - II m.
Najlepsi zawodnicy odebrali z rąk pana prezesa Krzysztofa Góreckiego pamiątkowe puchary, a pozostali uczestnicy październikowego biegu - medale z logo stowarzyszenia. Na zakończenie imprezy wszyscy uczniowie otrzymali od organizatorów krzepiący poczęstunek.
BIEG ARIAŃSKI -galeria red. E. Miareczka - Czubak
W krainie klocków Lego
Najpierw wspaniała zabawa w budowanie, potem wspaniała wystawa gotowych budowli... . To była przygoda, którą przeżyli uczniowie naszej szkoły. Niezapomniane postaci: Marcina Gortata, Roberta Lewandowskiego, Agnieszki Radwańskiej i Rafała Sonika. Pałac Kultury i Nauki, Statek Titanic czy wreszcie największy okaz - prezydencki "Air Force One" wykonany z miliona klocków LEGO... to tylko niektóre z budowli, które mogliśmy podziwiać... . Na szczęście zostały nam pamiątkowe zdjęcia z tej wystawy.
Uczniowie klas starszych tego dnia byli również w kinie na filmie "Tarapaty".
Spotkanie z policją
Niecodzienni goście odwiedzili naszą szkołę. Uczniowie klas młodszych i starszych spotkali się przedstawicielami policji. Tematem spotkania była pogadanka o bezpieczeństwie dzieci w drodze do szkoły, w szkole i w domu. Policjanci uczyli jak zachowywać się w sytuacjach niebezpiecznych.
Atrakcją spotkania był Miś Poli, który dzielnie pozował do zdjęć.
Obchody 78 rocznicy Masowego Mordu w Szczuczkach
78 lat temu w Szczuczkach hitlerowcy dokonali pierwszego na Lubelszczyźnie masowego mordu na ludności cywilnej. W niedzielę 1 października odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tej tragedii. Przy kaplicy – pomniku jak co roku spotkali się członkowie rodzin pomordowanych, a także przedstawiciele władz i organizacji kombatanckich, jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i szkół oraz mieszkańcy Szczuczek i okolicznych miejscowości.
W obchodach wziął również udział poczet sztandarowy z naszej szkoły. Nasi uczniowie złożyli także wieniec w imieniu całej społeczności szkolnej.
Piknik Kowalski
15 września uczniowie klas II-V wyjechali do Wojciechowa na Piknik Kowalski pod Wieżą Ariańską. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Dzieci mogły odkryć tajemnice ognia i żelaza. Pierwszą z atrakcji była wizyta w Muzeum Kowalstwa. Na 6 stanowiskach pokazy kucia w wykonaniu kowali (uczniowie również próbowali swoich sił). W namiocie Pana Grzegorza Bukowskiego uczniowie odkrywali tajemnice żelaza i odlewali medaliony. Z drugiej strony placu odbywały się zabawy średniowieczne prezentowane przez Bractwo Rycerskie. Odbywały się walki rycerskie, poznawaliśmy zwyczaje średniowiecznego życia. Na scenie przy wieży znajdował się kącik zabaw kowalskich. na wszystkich głodnych czekały gorące kiełbaski z grilla. Wyjazd, pomimo chłodnej pogody, bardzo wszystkim się podobał.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
13 września 2017r. odbyły się demokratyczne wybory do SU. W wyborach wystartowały 2 kandydatki: Jagoda Madej z kl.VI oraz Aleksandra Koziej z kl.VII. Po prezentacji kandydatek podczas apelu szkolnego wszyscy uczniowie oddali swój głos. Zwycięzcą okazała się Ola Koziej i to ona została przewodniczącą SU w naszej szkole. Jej zastępcą została Jagoda Madej. Wybory wyłoniły również opiekuna SU. Pozostała nim na kolejną kadencję pani Magda Kwiatkowska. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
Lekcja edukacyjno-integracyjna "Taneczne urodziny"
8 września w naszej szkole odbyła się lekcja edukacyjno-integracyjna "Taneczne urodziny" przygotowana przez Szkółkę tańca i dobrych manier Wasilewski-Felska. Uczniowie dowiedzieli o roli ruchu i kulturalnego spędzania czasu wolnego. Nauczyli się rozróżniać podstawowe style tańca. Wszyscy spróbowali też tańca w prostym układzie tanecznym zaprezentowanym przez instruktorów.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego
4 września 2017r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9 w kościele parafialnym w Palikijach, gdzie mszę św. w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli poprowadził ks. prob. Władysław Poździk. W obrzędach mszalnych aktywnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, którzy śpiewali psalm, wnosili dary ołtarza, ministranci służyli do mszy.
Po nabożeństwie nastąpiło symboliczne poświęcenie plecaków pierwszoklasistów.
Dalsza część pierwszego spotkania w r. szkolnym 2016/17 miała już miejsce w szkole. Tam uczniów i rodziców powitała Pani Dyrektor. Przekazała też rodzicom i uczniom kilka ważnych informacji organizacyjnych. Po spotkaniu ogólnoszkolnym uczniowie udali się do swoich klas na spotkania z wychowawcami
Życzymy dobrych ocen i wielu sukcesów szkolnych!
Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/18 -broszura MEN
Zachęcamy rodziców naszych uczniów do zapoznania się z informacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej
Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego trzylatków, czterolatków i pięciolatków, do oddziału przedszkolnego sześciolatków i do klasy I w roku szk. 2017/18
Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego trzylatków, czterolatków i pięciolatków, do oddziału przedszkolnego sześciolatków i do klasy I w roku szk. 2017/18. Kliknij, aby pobrać:
Najważniejsze informacje dla rodziców
Wakacje nieuchronnie dobiegają końca…
Nasza szkoła cieszy się już na powrót uczniów.
W związku z tym, że nasza strona internetowa w czasie wakacji znajdowała się w przebudowie, bardzo przepraszamy za utrudnienia komunikacyjne. Informuję, że uległ zmianie adres naszej strony. Obecny adres to: palikije.edupage.org
Bieżące informacje umieszczać na niej będziemy od 20 sierpnia 2017r.Najważniejsze informacje dla rodziców:
1. Inauguracja roku szkolnego 2017/18 odbędzie się w poniedziałek dnia 4 września.
Godz. 9.00 - msza św. w kościele parafialnym
Godz.10.00 - spotkanie w szkole
2. Bezpłatne podręczniki uczniowie klas I - VII otrzymają w szkole we wrześniu.
3. Zgodnie z ustaleniami przekazywanymi na spotkaniu z wychowawcami oddziałów przedszkolnych w czasie dnia otwartego - informacje o książkach, potrzebnych materiałach otrzymają Państwo na spotkaniu we wrześniuRed. Urszula Rogowska - Misztal
Archiwum Aktualności