• Sukces naszych matematyków

• 18.04.2018 21:21
      • 7 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Maszkach odbył się finał gminnego konkursu matematycznego MISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO. Jak co roku na konkursie pojawili się najlepsi matematycy z gminy Wojciechów. Wystartowali uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w okolicy: SP w Łubkach, SP w Miłocinie, SP w Wojciechowie, SP w Maszkach i nasza SP w Palikijach. Łącznie w finale wzięło udział 22 uczniów najlepszych w swoich klasach i w poszczególnych szkołach. Uczestnicy konkursu zmagali się z 3 zestawami zadań oraz z upływającym czasem. Konkurs polegał na błyskawicznym wykonywaniu działań pamięciowych. Każdy z uczestników miał do rozwiązania 160 działań w niespełna 45 minut. Rewelacyjnie spisali się nasi uczniowie, wygrywając w 3 spośród 4 kategorii wiekowych. W kategorii klas czwartych zwyciężył Przemek Rak. Wśród uczniów klas piątych drugi raz z rzędu najlepszym okazał się Marcel Pluta. Nina Kwiatkowska została mistrzynią wśród szóstoklasistów. Jeżeli dodamy, że na III stopniu podium uplasował się Piotr Bednarczyk z klasy VII, to można uznać wyniki naszych uczniów za bezkonkurencyjne w tegorocznej edycji konkursu. Najlepsi zdobyli dyplomy i nagrody oraz tytuły Mistrzów rachunku Pamięciowego. Uczniów przygotowywał p. Marcin Pluta. Była to już kolejna edycja tego konkursu, który rozgrywany jest cyklicznie co roku w innej szkole. Gratulujemy uczestnikom!

Zobacz zdjęcia >>>