• Konkurs wiedzy pożarniczej -sukces Piotra Bednarczyka

• 08.03.2018 21:43
      • W dniu 6 marca 2018r. w ZS w Wojciechowie odbyły eliminacje gminne do XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.
        W tegorocznym turnieju wzięło udział kilkunastu uczniów ze szkół z terenu gminy Wojciechów. Organizatorem konkursu był Urząd Gminy w Wojciechowie. Zwycięzcą tegorocznego konkursu na etapie gminnym okazał się uczeń naszej szkoły Piotr Bednarczyk z kl.VII. Naszą szkołę reprezentowała również uczennica kl.VI Aleksandra Żuchnik. Zajęła ona wysokie 6 miejsce. Zwycięzca -Piotr weźmie udział w etapie powiatowym konkursu. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach :)